FAQ

Cześć!

Często na spotkaniach czy podczas rozmowy telefonicznej pojawiają się podobne pytania np. o to jak pracujemy w trakcie reportażu ślubnego, jak wyglądają sesje, czy kwestie rezerwacji terminu. Zebraliśmy pytania i odpowiedzi w tym miejscu aby już na spotkaniu rozmawiać o Waszym dniu, pasjach, przyjemnościach.

 1. Na jakim sprzęcie pracujecie?
  Obecnie pracujemy na pełnoklatkowych aparatach marki Nikon i stałoogniskowych obiektywach od 14mm do 85mm.
 2. Czy macie zapasowy sprzęt?
  Oczywiście, cały czas pracujemy na dwóch aparatach. Dzięki temu w jednej chwili możemy uzyskać obraz o różnych perspektywach.
 3. Ile godzin pracujecie podczas reportażu?
  W zależności od potrzeb jesteśmy tak długo, aby dobrze opowiedzieć Waszą historię ale staramy się nie przekraczać 12 godzin.
 4. Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?
  Materiał z samej zabawy weselnej przygotowujemy zwykle w ciągu tygodnia. Często mamy kilka zleceń po sobie, więc na pozostały materiał trzeba poczekać od miesiąca do dwóch. Fotoalbumy z drukarni otrzymujemy w ciągu 2-3 tygodni.
 5. Kto wybiera zdjęcia do albumu?
  Poza wszystkimi zdjęciami otrzymujecie od nas naszą propozycję zdjęć, które świetnie będą wyglądać w albumie. Ostateczna decyzja należy do Was.
 6. Czy wszystkie zdjęcia są obrobione?
  Tak, cały materiał poddany jest autorskiej obróbce.
 7. Ile zdjęć dostaniemy?
  W zależności od wybranego pakietu otrzymacie nawet do 1000 zdjęć.
 8. Jak wygląda i ile trwa sesja w dniu ślubu?
  Krótki plener w dniu ślubu trwa 15-45 minut. Wszystko zależy od miejsca, godziny i pory roku. Zwykle efektem jest kilkanaście bardzo naturalnych ujęć, które skupiają się na Was i Waszej relacji, emocjach.
 9. A jak wygląda sesja innego dnia?
  Zależy nam, żeby na zdjęciach z takiej sesji było widać Wasze osobowości, pasje, ulubione miejsca. Przede wszystkim stawiamy na dobrą zabawę, przygodę i spontaniczność. Sesja w innym dniu pozwala nam wybrać bardziej odległe miejsca w Polsce.
 10. Możemy pojechać na sesję za granicę?
  Bardzo chętnie, uwielbiamy nowe inspirujące miejsca. Odwiedziliśmy już kilka Państw w Europie.
 11. Jak wcześnie trzeba rezerwować termin?
  Z tym nie ma reguły, ale pary które zgłaszają się na 1-1,5 roku przed prawie zawsze mają swój termin dostępny.
 12. Co zrobić aby zarezerwować termin?
  Najlepiej spotkać się, poznać szczegóły oferty, dokładnie omówić Wasz Dzień. Jeśli nie macie czasu na spotkanie, rezerwacji można dokonać wpłacając zadatek i podpisując umowę przez internet.
 13. Czy wykonujecie zdjęcia rodzinne i grupowe?
  Tak i zawsze zachęcamy do tego. Poza subiektywnym reportażem który wykonujemy warto zrobić podczas wesela zdjęcia rodzinne/pamiątkowe. Wystarczy na to 20 minut.
 14. Czy pracujecie razem na jednym zleceniu?
  Pracujemy pojedynczo, bo jesteśmy na różnych zleceniach. Jeden fotograf w zupełności wystarczy aby wykonać dobry reportaż ślubny.
 15. Co kiedy ktoś z was nie będzie mógł fotografować naszego wesela? Chodzi o przypadek losowy.
  Nigdy nie zdarzył nam się taki przypadek aby nie dotrzeć na zlecenie, ale jeśli coś takiego się wydarzy to jesteśmy w stałym kontakcie z wieloma fotografami z Lubelszczyzny i Warszawy, więc nie będzie problemu ze znalezieniem zastępstwa.
 16. Czy możecie polecić nam inne firmy z branży ślubnej?
  Zajrzyjcie do działu “Polecam” w Strefie Klienta, tam są tylko sprawdzone firmy. Na spotkaniu chętnie podpowiemy więcej.